Bogdanović nastavlja da sanja šampionski prsten u NBA ligi (VIDEO)

Pokorio je Bogdan Bogdanović Srbiju i region sa Partizanom, sa Fenerbahčeom bio šampion Evrope, sa repezentacijom Srbije osvojio srebra na Evrobasketu, Mundobasketu i Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, a ove sezone sa Atlantom, u debitantskom učešću u plej-ofu, ostaje u borbi za šampionski prsten. Hoksi izazivaju Milvoki Bakse u finalu Istočne konferemcije. U majstorici polufinalne serije, tim iz Džordžije je treći put dobio Seventikserse u Filadelfiji – 103:96 i sa 4:3 u seriji izborio nastavak bitisanje za krunu u najjačoj košarkaškoj ligi na svetu.

Prvu meč loptu na svom parketu Hoksi su prokockali pre dve večeri. Filadelfija je u majstoricu ušla kao favorit, ali slavi Atlanta. Srpski as je bio rovit, videlo se da nije 100 odsto sprema, ali stisnuo je zube u ključnom meču sezone, nije ostavio saigrače na cedilu. Nije bio to obnaj sjajni Bogdan koji rešeta protivničke koševe. Igrao je nešto više 21 minut, ali je dao doprinos u pobedi. Postigao je četiri poena. Šutirao je iz igre 2/8, za tri poena je bio loš – 0/4. Imao je i po dva skoka i asistencije. Počeo je četvrtu četvrtinu, ali posle manje od dva minuta je napustio parket i nije ulazio do kraja.

Hoksi su slavili i pored slabijeg učinka Bogdanovića. Prva zvezda Atlante Treja Jang je tri četvrti bio očajan, sa katastrofalnim šutem iz igre, ali kada je bilo najvažnije proradio je sjajni plej. Goste su u igri držali odlični Kevin Herter i Džon Kolins, uz solidne role Klinta Kapela i Danila Galinarija.

Oba tima su tokom svih 48 minuta igrala slabo, dosta se promašivalo, nije bila košarka lepa za oko. Važnost utakmcice okovalo je noge košarkašima obeju ekipe. Atlata je dobrim finišem treće četvrtine stekla lepih sedam poena viška (76:69). To je bila najveća prednost za neku ekipu u veoma izjendačenom meču. Pre poslednjih 12 minuta bilo je +5 za Hokse (76:71), ali na startu poseldnje četvrtine razigrao se najbolji igrač Filadelfije, centar Džoel Embid. Pogodio je trojku, ubacio za dva poena i brzo je rezultat poravnat. Seventisksersi su na krilima bučne publike okrenuli, serijom 10:1 poveli sa 81:77. Italijan Danilo Galinari je trojkom prekinuo sjajan ritam domaćina, opet uneo neizvesnot, meč na jednu loptu.

Konačno, u sledećem napadu prvu trojku iz devetog pokušaja pogodio je i Trej Jang. Domaćim košarkašima opet se stegnula ruka, a plej Atlanta je dobio na samopouzdanje, ubacio je u sledećem napadu poene, za novi preokret i vođstvo Hoksa od 86:84. Kada je Jang pogodio trojku sadevet metara za 93:87, na dva i po minuta pre kraja, činilo se da nema domaćinima pomoći. Tada se razigrao Tobijas Heris i domaćin je prišano na poena zaostatka (92:93).

Ostalo je još 61 sekundi do kraja, a onda na scenu stupa junak Hoksa Kevin Herter koji pogađa trojku, za muk u dvorani u gradu u Pensilvaniji. U narednom napadu, Embid gubi loptu, a u kontri Galinari zakucava za sigurnih 98:92. Tada ej sve bilo jasno, domaćinima nije bilo spasa. Jang i Galinari u poslednjih pola minuta nisu dozvolili neizvesnu završnicu.

Atlanta slavi, plasirala se u finale. Pobedila je tri puta u gostima najbolji tim Istočne konfrencije u ligaškom delu sezone. Baksi su favoriti u finalnoj seriji, ali Hoksi i Bogdan Bogdanović žive san u ovom plej-ofu.