Denver zatvorio Bukera, javili se Bridžes i Pol, Jokić na skok od dabl-dabla

Rapsodija Sansa u drugom poluvremenu za pobedu u prvom meču polufinala Zapadne konferencije – 122:105

Neizvesno u četvrtfinalu protiv Portlanda, ništa manje uzbudljivo na drugoj strani sa Los Anđeles Lejkersima. A ako se po jutru dan poznaje, Finiks i Denver su nam u polufinalu Zapadne konferencije pripremili novi spektakl. U prvom meču, u utakmici paklenog ritma, Sansi su furioznom igrom na prelazu iz treće u četvrtu deonicu preokrenuli rezultat i poveli u seriji – 122:105.

Ništa u uvodnim minutima meča nije ukazivali na rutinski pobedu Finiksa. Štaviše, Denver je u većem delu prvog poluvremena bio u vođstvu, mada se u tim trenucima činilo da će se do kraja igrati na jedan posed.

Delom i zbog toga što Devin Buker nije mogao da „divlja“ kao u poslednje dve utakmice protiv Lejkersa. Ekipa Denvera je uspela da ga „zatvori“ maksimalno i ograniči na 21 poen, s tim da je poslednjih šest došlo u poslednjoj četvrtini, kada je meč već odavno bio rešen, a Majkl Maloun krajem iste odlučio da odmori startnu petorku.

Do tada Denver se dobro držao. Tokom praktično čitavog prvog poluvremena Nagetsi su bili u prednosti, doduše, nikako nisu uspevali da se odlepe od rivala, da bi u uvodnih pet minuta nastavka stekli maksimalnih 10 poena razlike. Delovalo je da se utakmica u tom trenutku lomi. Zapravo, i jeste, ali je malo ko mogao da zamisli scenario koji je usledio. Sansi su pri rezultatu 63:72 napravili seriju 16:0, okrenuli rezultat i ostavili Nagetse u prašini.

Prašini koju su usled Bukerove nešto tiše partije podigli Mikal Bridžes i Kris Pol. Krilo Finiksa nije se previše isticalo u četvrtfinalu, ni u jednom od šest mečeva sa Lejkersima Bridžes nije ubacio više od 13 poena, ali je večerašnji meč završio kao najefikasniji pojedinac, ubacivši 23 poena.