Kanzas kao na terminu: Leon naneo Sportingu drugi najteži poraz na njegovom terenu (VIDEO)

Dan uoči meča trener Sporting Kanzas Sitija Piter Vermes najavljivao je kako je primarni cilj njegovog tima uvek bio pobeda. Kada je sa druge strane Leon to se može shvatiti i kao kandidatura za titulu. Međutim, očigledno se nameračio na pogrešnog rivala. Stao mu na rep i doživeo katastrofu.

U četvrtfinalu KONKAKAF Liga kupa šampion meksičke Aperture je na Čildrens Mersi Parku na komade rastavili Kanzas i na brutalan način istakao kandidaturu za trofej, o kojoj je indirektno pričao Vermes – 6:1 (3:0). Bio je to drugi najteži poraz na domaćem terenu u istoriji američkog tima. Najubedljiviji su pretrpeli od Čikaga 2001. godine (0:7), a identičnom razlikom kao večeras poraženi su 2015. protiv San Hozea (0:5).

„Izašli smo tamo i uradili najbolje što smo mogli“, rekao je Vermes posle meča. Ako je to zaista najbolje što mogu…

Domaći tim izgledao je potpuno dezorjentisano, neogranizovano i neuigrano, kao na terminu u balonu, sastavljen sat vremena uoči utakmice. Previše prostora ostavljali su fudbaleri Sportinga rivalu u poslednjoj trećini, previše mu vremena dozvoljavali da se namesti na šut, kasnili u blok, ostavljajući na vetrometini svog saigrača na gol-liniji, 20-godišnjeg Džona Pulskampa.

Otud i podatak da je od osam šuteva ka okviru njegovog gola, šest završilo u mreži. Neuigranošću donekle rotiranog tima Kanzasa najviše se sladio dvostruki strelac Omar Fernandez, dok je Anhel Mena pored gola upisao i dve asistencije. Počasni gol za domaćina postigao je rezervista Kameron Djuk.

Drugi meč četvrtfinala je pak pripao američkom timu. Sijetl je na svom terenu ubedljivo savladao Tigres i revanširao se Meksikancima za gorepomenuti poraz Kanzasa – 3:0 (1:0).

Strelci u pobedi Saundersa bili su Ruidijaz sa bele tačke sredinom prvog poluvremena, odnosno dvojac koji je jedan deo karijere proveo u Evropi, Fredi Montero (Sporting Lisabon)i Nikolas Lodeiro (Ajaks), u drugom poluvremenu.