PARTIZAN PROŠAO DALJE POSLE PENAL DRAME: Crno-beli izjednačili u 90′, Vujačić i Šćekić junaci!

Nakon što su sa evro-scene ispali Čukarički i Vojvodina, fudbaleri Partizana su posle prave drame, izjednačenja u 90. minutu, pa produžetaka, na penale dobili Soči – 2:2, jedanaestercima 4:2.

Crno-beli će se za plasman u novo takmičenje pod okriljem UEFA takmičiti sa portugalskom Santa Klarom, koja je posle 2:0, i u gostima pobedila Olimpiju Save Miloševića (0:1).

Dve loše vesti su zadesile crno-bele pre nego što je ovaj dramatičan revanš meč počeo. Naime, Aleksandar Lutovac je izostavljen iz protokola jer je, nažalost, ostao bez oca, a onda se desio i peh pred sam početak meča. Danilo Pantić se povredio se na zagrevanju, pa je hitno u tim ubačen Holender.

Odsustvo dva standardna člana postave nije se osetilo jer je jedanaest odabranih od starta igralo odlično, a šanse su se ređale ka na traci od samog početka. Delovalo je da sledi brza goleada, za prvi trijumf na nekim ruskim klubom u istoriji kluba (posle dva poraza od Spartaka, te remija i poraza i od CSKA i od Rubina, pa prošlonedeljnih 1:1 sa Sočijem). Ali, te šanse nisu iskorišćene, pa su samo dodale ulje na vatru šoka, kada su gosti poveli.

Naime, posle četiri odlične prilike, uz zicer Vujačića i slobodnjak Natha koji je golman Džanajev bravurozno odbranio, Partizan je primio gol u 34. minutu. Tada je prvi put statično reagovala odbrana crno-belih i to kod centaršuta s levog krila. Lopta je najpre u šesneastercu stigla do Calagova, a ovaj odmah dodao levo od sebe usamljenom Sergeju Terekhovu. Iskusni, 31-godišnji igrač, takvu asistenciju lako je „prosledio“ u mrežu, ali to nije obeshrabrilo crno-bele. Oni su i u drugom poluvremenu konstantno imali inicijativu, a uz nove dobre prodore Lazara Markovića došli su i do izjednačenja.

Igrao se 55. minut kada je kapiten uputio nizak centaršut, golman na kratko odbio loptu, a Miloš Jojić sa osam metara poravnao na 1:1.

Partizan je napadao i posle toga, ređale su se šanse, ali je kao i u prvom poluvremenu doživeo šok usred svoje incijative. U 76. minutu je Terekhov iskoristio dodavanje usamljenog Jusupova s leve strane za novo vođstvo gostiju. Međutim, uz fanatičnu borbenost, Partizan je izjednačio, i to kada je rezervista Terzić izveo korner u 90. minutu, a njegov kolega „sa klupe“, Šćekić, glavnom poravnao na 2:2 i odveo timove u produžetke, jer je pravilo o većoj važnosti gola u gostima ovog leta ukinuto.

A onda, drama za dramom. Popovićev odbranjen zicer, pa Vujačićevo sprečavanje vođstva Solija na gol-liniji, da bi se sve rešilo s bele tačke. Za Partizan je tada branio Nemanja Stevanović, koji je ušao u igru u 111. minutu i postao heroj.

Jer, nakon što je Salagov u prvoj penal-seriji pogodio stativu, a precizni bili Živković, Rikardo, i Suma za Partizan, te Vorobjev i Žoazinjo za Ruse, Stevanović je odbranio šut Rodriga, a Vujačić odveo Partizan dalje, i to uz veliko, veliko crno-belo slavlje u Humskoj.