(UŽIVO) BORAC – ZVEZDA Crveno-beli igraju i protiv publike, ali drže čas košarke u Čačku!

Košarkaši Crvene zvezde večeras od 20 časova u hali kraj Morave igraju drugu utakmicu polufinala plej-ofa Superlige protiv Borca, a dešavanja sa ovog duela pratite uživo na Blic sportu.

Prva utakmica dva tima završen je pre dva dana ubedljivom pobedom regionalnog šampiona, a razlika od 30 poena pisala je na semaforu i u ranija dva duela istih timova ove sezone.

Tako će Crvena zvezda u Čačku igrati za prolaz, dok će domaći pokušati da iznenade i da izbore majstoricu.

Borac – Crvena zvezda 31:46 (8:19, 23:27, poluvreme)

DRUGA ČETVRTINA

Mislila je Zvezda da će lako izaći na kraj, ali se Borac u prvom delu druge četvrtine i te kako probudio i učinio meč koliko-toliko zanimljivim. Međutim, crveno-beli su se otreznili posle jednog tajm-auta, pa su vratili prednost. Mora se reći da su Beograđani imali nekoliko otvorenih šuteva za tri, ali nisu pogodili. I pored toga imali su dobar učinak 7/16, a na poluvreme su otišli sa prednošću od 15 razlike – 46:31.

PRVA ČETVRTINA

Zvezda je sigurno počela ovaj meč, čak imala i prednost 12:0, ali su se domaći malo solidarisali. Imaju podršku i sa tribina, pa crveno-beli imaju i publiku za protivnika. Ipak, uspeli su da lagano privedu kraju prilično dobru prvu četvrtinu i rezultat je na kraju bio 19:8.

Uoči meča

Košarkaši Zvezde su bez ikakvih problema stigli do ove faze šampionata pošto su u dva duela porazili Zlatibor, dok su Čačani takođe u dve utakmice eliminisali favorizovani FMP i došli do prilike da se bore za finale domaće lige.

– Čestitke Borcu na dobrim igrama ove sezone, u Superligi i regionalnom takmičenju. Očekuju nas utakmice protiv dobrog tima u kojima ćemo morati na prvom mestu dobrom odbranom i angažmanom na terenu da dođemo do rezultata. Već smo se susreli ove sezone, ali sada ćemo odigrati dve utakmice u razmaku od 48 sati što je malo drugačija situacija – rekao je Radonjić za klupski sajt pred prvu utakmicu sa Borcem.