(UŽIVO) KATAR – SRBIJA „Orlovi“ mogu da daju gol kad hoće, igraju i ozbiljno i „za oko“, sjajna saradnja napadača, drugi gol je bio MAJSTORIJA!

Fudbalska reprezentacija Srbije protiv selekcije Katara igra pripremni duel pred nastavak kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Meč u Debrecinu doći će kao zagrevanje timu Dragana Stojkovića pred dva duela u borbi za Mundijal, a možete ga pratiti u uživo blogu Blicsporta.

Katar – Srbija 0:2

Piksijevi „Orlovi“ su baš dobro odradili posao. I sam Dragan Stojković je rekao da ovu utakmicu treba gledati kao trening i da ćemo igrati ofanzivno. Tako je i bilo! Istina, neuporedivo smo bolji.

– Kraj prvog poluvremena.

41. minut: Blago rečeno smo klasa iznad. Nisu Katarani totalna katastrofa, pokušavaju, znaju da igraju, ali… „Orlovi“ izgledaju kao da mogu da daju gol kad god požele, sada je pokušao Jović, ali pravo u golmana. Mogli smo da vodimo sa bar 4:0.

33. minut: Sjajno igramo! Sada je Đuričić imao priliku da golom kruniše odličnu igru, ali je bio za milimetar neprecizan. Opet je Vlahović bio asistent – Jović je bio precizan, Đuričić sada nije.

21. minut: Stativa Birmančevića. Prvo je asistirao Vlahoviću, čiji je „viđen“ gol sprečio jedan defanzivac Katara, pa se lopta odbila do Birmančevića, koji je bio previše iskosa, šutirao je i pogodio stativu. Ronaldo promašio penal za Portugal protiv Iraca u našoj grupi, ostaje 0:0.

18. minut: GOL! Jović! Đuričić je oduzeo loptu, Vlahović produžio do Jovića, koji je malom minijaturom matirao golmana Katara. Već u sledećem napadu smo mogli do još jednog gola!

11. minut: Novi pokušaj nominalnih domaćina u Mađarskoj iz daljine, bez problema za Rajkovića. Luksemburg vodi u našoj grupi protiv Azerbejdžana.

7. minut: Katar je zapretio iz daljine, Kuhi koga je lopta zakačila i skrenula u gol, pokušao je da se iskupi, ali je šutirao pravo u Rajkovića.

2. minut: GOL! Vodi Srbija, autogol Katarana! Đuričić je centirao sa desne strane, lopta je dodirnula defanzivca protivnika i prevarila golmana!

– Utakmica je počela.

Selektor Dragan Stojković Piksi na teren Piksi na teren je poslao dvojicu debitanata!

Mladi levi bek Aleksa Terzić i Veljko Birmančević će odigrati prvi meč za “Orlove”.

Sastavi:

Srbija: Rajković – Milenković, Nastasić, Pavlović – Lazović, Maksimović, Gudelj, Birmančević, Đuričić – Jović, Vlahović.

Katar: Alšaleb, Migel, A. Hasan, Albajati, Salman, Alaeldin, Alhajdos, Budijaf, Alravi, Kuhi, Ali.

UOČI MEČA

Katar, pa Luksemburg i Irska. Tako izgleda ova reprezentativna pauza što se „orlova“ tiče, jedan prijateljski, pa dva kvalifikaciona meča čete Dragana Stojkovića Piksija u borbi za plasman na Svetsko prvenstvo.

Najpre je na redu Katar kao pripremni duel za susret sa Luksemburgom 4. septembra na domaćem terenu, a i gostovanje u Irskoj 7. septembra.

Ovo će biti treći prijateljski meč Srbije u nizu, pošto je u junu odigrala dva. Nisu tada „orlovi“ ostavili dobar utisak, mada su igrali u potpuno izmenjenom sastavu. Najpre su igrali nerešeno sa Jamajkom (1:1), pa izgubili od Japana (1:0).

Što se kvalifikacija za Svetsko prvenstvo tiče, Srbija je prethodno odigrala tri meča i ima pozitivan učinak, dve pobede i remi. Otvorili smo kvalifikacioni ciklus trijumfom nad Irskom (3:2), pa igrali nerešeno protiv Portugala (2:2) i na kraju savladali Azerbejdžan (2:1).