(UŽIVO) SRBIJA – PORTUGAL Spektakl! Momci „lete“ po terenu, ređaju se prilike, Lazarević „provozao“ velikog Rikardinja

Futsaleri Srbije u osmini finala Svetskog prvenstva u Litvaniji igraju sa selekcijom Portugala, aktuelnim prvakom Evrope.

“Orlovi” će imati supertežak zadatak protiv sjajnog tima i čuvenog Rikardinja, jednog od najboljih svih vremena.

Tok meča možete pratiti uz Blicsport.

Srbija – Portugal 0:0

7. minut: Prva šansa i na drugoj strani, šutirao je Pani ali je lopta pogodila samo spoljni deo mreže gola Srbije.

5. mint: Žuti karton za naše fudbalere, zaradio ga je Ramić. Tukli su Portugalci odmah iz slobodnog udarca, ali je Aksentijević lako je ukrotio taj udarac.

3. minut: Ovo je bilo blizu. Lazarević je „prvozoao“ Rikardinja, a potom je Tomić šutirao, pomučio se golman Portugalije da odbrani udarac i izbaci loptu u korner.

1. minut: Moglo je ovo da bude ozbiljno… Rikardinjo je oduzeo loptu na 13 metara od gola, šutirao je jako, ali lopta je otišla pored gola.

Uoči meča

– “Posle tri iskušenja u grupnoj fazi i dva poraza od Irana i Argentine, ubedljivo smo savladali SAD i zasluženo se našli u osmini finala. Imamo izuzetno teškog rivala kojeg želimo da iznenadimo. Portugalci su aktuelni prvaci Evrope iz Slovenije od 2019. godine, ali je na ovom Svetskom prvenstvu jasno da sve može na terenu da se promeni samo u jednom minutu – rekao je Miodrag Aksentijević, golman Srbije, koji veoma dobro i dugo poznaje i Rikardinja.

Statistika je apsolutno na strani Portugalaca. U dosadašnjih sedam međusobnih susreta imaju isto toliko pobeda nad Srbijom, a svi osim one prve iz 2010 godine od 5:1 su bile vrlo tesne.

U četvrtfinalu SP bolji iz ovog duela igraće protiv pobednika meča Španija – Češka.