(UŽIVO) ZVEZDA – ŠERIF Hladan tuš da hladniji ne može! Crveno-beli gube, nakon majstorije iz slobodnjaka

Fudbaleri Crvene zvezde nastavljaju put ka Ligi šampiona, a u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija rival je Šerif.

Meč na stadionu „Rajko Mitić“ počinje u 21 čas, a srpski šampion je favorit u meču sa moldavskim timom. Na to je uticala i ubedljiva pobeda Zvezde od 5:0 protiv Kairata u revanšu drugog kola, te prolaska dalje uz ukupni rezultat 5:1.

Prvo poluvreme u toku, Crvena zvezda – Šerif 0:1 /Kastanjeda 33’/

Detalj sa meča FK Crvena zvezda - FK ŠerifFoto: Novak Đurović / RAS Srbija

Detalj sa meča FK Crvena zvezda – FK Šerif

33′ – GOL! Vode gosti, strelac je Frank Kastanjeda. Maestralan i lukav pokušaj kapitena Šerifa završio se pogotkom sa gostujući tim. Dobru poziciju za slobodan udarac je imao moldavski šampion, Kastanjeda je gađao dalji ugao i na „pogrešnoj nozi“ uhvatio Milana Borjana.

29′ – Opet Dioni u dobroj prilici. Gejlor Kanga je centrirao, a francuski napadač se našao u skoku među dvojicom igrača rivala te nije uspeo da valjano iskontroliše udarac glavom.

20′ – Najbolja prilika za Crvenu zvezdu. Rodić je centrirao sa leve strane i pronašao Dionija u srcu kaznenog prostora gostiju, ali je on rešio da propusti loptu kroz noge Falku koji je bio u znatno lošijoj poziciji.

15′- Bio je to solidan napad Zvezde, dobro je loptu povukao Aleksandar Katai, ali je sve upropastio Marko Gobeljić koji se nije snašao najbolje sa loptom na desnom krilu. U nastavku akcije je pokušao Falko, ali neprecizno.

11′ – Odgovara Zvezda! Sjajna akcija Mirka Ivanića i Aleksandra Kataija, iskočio je Zvezdin kreativac sam pred gol rivala, ali je dao i nepotreban for te je do lopte prvi stigao golman.

10′ – Najbolja šansa uvodnih minuta utakmice, imali su je gosti. Arboleda je imao čistu situaciju posle kornera Tila iz levog ugla, niko ga nije čuvao, nadskočio je Radovana Pankova i gađao sa peterca – ali preko prečke Borjanovog gola.

6′ – Odlično je probio Ivanić po levoj strani i izbacio čuvara, ali je u dva navrata loše centrirao. Prvo je to bilo nešto između šuta i centaršuta, lopta mu se vratila posle odbitka kada je centrirao prilično neprecizno.

5′ – Prvi šut u okvir gola na utakmici. Sebastijen Til je pokupio jedan odbitak i pokušao volej udarcem iz prve, ali je to bio lak plen za Milana Borjana.

3′ – Preti i Šerif. Ne funkcioniše najbolje u uvodnim minutima odbrana srpskog tima. Morao je Mirko Ivanić da se vrati i otkloni opasnost nakon par konfuznih poteza defanzivaca Zvezde koje gosti nisu uspeli da kazne.

1′ – Žestoko napadaju crveno-beli od starta. Nisu uspeli da zaprete pošto su krenuli sa centra, a Aleksandar Katai je napravio prvi prekršaj na utakmici potom.

Sastavi:

Zvezda – Borjan, Gobeljić, Pankov, Dragović, Rodić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Katai, Falko i Dioni.

Rezerve: Popović, Gajić, Degenek, Krstičić, Nikolić, Eraković, Lazetić, Ben, Srnić, Bakajoko i Krstović.

Šerif – Atanasijadis, Kristijano, Arboleda, Dulanto, Žulijen, Kolovos, Ado, Til, Kastanjeda, Jansan i Traore

Rezerve: Keleadnik, Pašenko, Petro, Radeljić, Belousov, Bizjak, Fernando Kostanca i Zapata.

UOČI MEČA

20.45 – Na stadionu „Rajko Mitić“ je i Damir Mikec, osvajač srebrne medalje na Olimpijskim igrama koje su u togu. Navijači Zvezde su ga gromoglasno pozdravili pošto su tu informaciju dobili od zvaničnog spikera.

Detalj sa meča FK Crvena zvezda - FK ŠerifFoto: Stefan Kojić / RAS Srbija

Za razliku od Šerifa, crveno-beli su kvalifikacije za Ligu šampiona počeli u drugom kolu kada su eliminisali kazahstanskog prvaka nakon poraza na gostovanju.

Tim iz Tiraspolja je kvalifikacije počeo u prvoj rundi dvomečom sa prvakom Albanije Teutom, bolji je bio Šerif i prošao ukupnom pobedom od 5:0. Potom je usledio dvomeč sa Alaškertom iz Jermenije i ukupan trijumf od 4:1.

Uoči utakmice u Beogradu je odrađen i žreb za plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, te će ili Crvena zvezda ili Šerif u poslednjoj rundi igrati protiv boljeg iz duela Dinamo Zagreb – Legija Varšava.

– Dosta zavisi od nas kakav će rival da bude. Protiv Kairata smo ušli dosta jako, uz pritisak, to ćemo gledati i protiv Šerifa da uradimo. Uz jak pritisak, direktnu igru… da ne damo razmenu pasova. Imaju momke sa individualnim kvalitetom, ali igramo kod kuće i od nas dosta zavisi kako će Šerif igrati – rekao je Dejan Stanković o današnjem rivalu.