ZVEZDA U MINUSU PRED REVANŠ U BEOGRADU: Borjan 2 puta matiran posle kornera, između toga autogol Kairata!

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Kairata u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona (1:2).

Toliko se dugo čekao odlazak na evropsku premijeru, priželjkivali su “zvezdaši” revanš Kazahstancima za eliminaciju 2015. godine, a na kraju im se pred očima pojavio flešbek i povratak filma na duel pre šest godina.

Ponovo ne tako sjajna igra i ponovo poraz identičnim rezultatom (2:1). Jesu crveno-beli trenutno mnogo jači nego tada, ali igrom nisu ništa više pokazali od generacije koju je sa klupe tada predvodio Miodrad Božović.

Nekoliko uvodnih prilika domaćina nisu bile slučajnost. Hovhanisijan je pretio u drugom minutu, a gol sačuvao Milan Borjan odličnom intervencijom. Umesto da to bude dovoljno jasan signal crveno-belima da nema opuštanja, Kairat je nastavio da diktira tempo.

Inicijativu su naplatili domaći u 25. minutu kada je posle centaršuta Sujumbajeva, Kante je bio najviši u skoku i doneo prednost domaćinu. Tek tada je šampion Srbije zaigrao i krenuo u napad.

Pretio je uglavnom Aleksandar Katai, ali nešto ozbiljnijeg udarca nije bilo sve do 56. minutu. Tada je “zvezdaše” obradovao Dino Mikanović, hrvatski internacionalac koji je u pokušaju da izbaci loptu pogodio sopstveni gol.

Naime 2015. godine u kvalifikacijama za Ligu Evrope oba puta bili poraženi od kluba sa kojim se danas sastaju (2:1, 0:2).

Svi se nadamo da će ishod ovoga puta biti u potpunosti drugačiji i da će se crveno-beli naći u narednoj fazi kvalifikacija gde ih čeka pobednik meča Alaškert-Šerif.

Šef struke Crvene zvezde Dejan Stanković je oprezan pred ovo gostovanje, rekacši da su pred njegovom ekiom dva finala:

– Svi zajedno možemo sve, kao grupa, tim, klub i navijači, kada smo jedno za nas nema nepremostivih prepreka. Tako će biti ovog puta. U momentima kada igraš za nešto tako važno kao što je Liga šampiona, mislim da je rezultat najbitniji. Pada u vodu lepota igre i efikasnost, jednostavno težina utakmice navodi na to da je samo rezultat bitan.

– Kada se približavaju ovakve utakmice, treba biti hrabar, inteligentan i organizovan. Ništa nije dobijeno niti izgubljeno. Kada nađeš ravnotežu između ta dva, onda si pobednik. Imam grupu sjajnih momaka i klub je učinio sve u toku prelaznog roka da budemo što jači. Spremni smo fizički i koncentrisani, i ovo je jedna lepa prilika da se i ove godine upišu zlatnim slovima u istoriju – kazao je Stanković.

Popularni Deki je pred za ovu utakmicu odlučio da na put u Kazahstan povede 25 igrača.

Crveno-belima je ovo druga zvanični meč ove sezone, jer su u prvom kolu Suprelige Srbije odigrali bez golova sa Vojvodinom.

Utakmica se igra na stadionu Almati Ortalik.

Glavni sudija meča je Halil Umut Meler koji dolazi iz Turske.

Evo i sastava:

Kairat: Pokatilov, Mikanović, Dugalić, Alip, Sujumbajev, Poljakov, Kosović, Hovhanisjan, Šušenačev, Kante, Vagner Lav.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Dragović, Rodić, Sanogo, Krstičić, Ivanić, Katai, Ben, Pavkov.

II POLUVREME:

90+4. minut – kraj utakmice.

90. minut – Menja Stanković, na teren je poslao Filipa Falka, a van igre ide Ben.

84. minut – Promena kod crveno-belih. Na terenu je Aksel Bakajoko koji menja Kataija.

79. minut – GOOOL! Banjak vraća Kairat u vođstvo! Iskoristio je domaćin nepažnju odbrane crveno-belih, a doskorašnji štoper Partizana pogađa na debiju!

78. minut – Sada Kanga preti! Najbolja prilika za Zvezdu na meču, ne računajući pogodak! Pokušao je Gabonac sa nekih 10 metara, ali uspeva nekako da odbrani Pokatilov.

75. minut – Krstičiiiić! Bilo je baš blizu! Dobio je loptu na ivici šesnaesterca vezista Zvezde i raspalio, a u poslednjem trenutku Dugalić blokira i šalje je preko gola.

68. minut – Promena u redovima Zvezde, druga na meču. Mirko Ivanić ide van terena, a u igri je Gelor Kanga.

56. minut – GOL- dobar kontranapad Zvezde, Ivanić je pronašao Gajića na desnoj strani koji je iz prve ubacio loptu, Alip je skrenuo do Mikanovića koji je nespretno sproveo u sopstvenu mrežu – 1:1!

51. minut – Burančijev je dobio žuti karton zbog faula nad Gajićem. Pokatilov je loše odbio jedan centaršut, ali Krstičić sa penala nije uspeo da usmeri loptu ka golu.

49. minut – Gajić se žalio na povredu, ali je nastavio utakmicu.

46. minut – Dioni je na terenu umesto Pavkova, a povređenog Sujumbajeva je zamenio Burančijev.

I POLUVREME:

45+4. minuta – nadoknada je potrajala zbog povrede Sujumbajeva koji je ipak ostao na terenu do kraja prvog poluvremena.

43. minut – posle dugog perioda bez opasnih napada, Katai je dobio loptu po levoj strani, ali ga je Dugalić izblokirao. Žiti karton je prethodno zaradio Šušenačev.

28. minut – Katai je dobio prostor za šut posle kratko izvedenog kornera, ali je udarac bio nekontrolisan.

26. minut – Ivanić se našao u dobroj poziciji posle centaršuta Kataija, ali bio je u ofsajdu…

24. minut GOL – Sujumbajev je ubacio loptu na ivicu peterca iz kornera gde je najbolje skočio Kante i matirao Borjana – 1:0!

22. minut – Ben je u kontri pao u šesnaestercu Kairata, Meler se nije oglasio.

21. minut – Katai je dobio žuti karton. Lav je dobio loptui na oko 20 metara, na vreme je izblokiran.

18. minut – prvi korner za goste nakon što je Ivanić lepo porbio Kataija po levoj strani. Ben se našao u ofasjdu polse loše kombinacije sa Kataijem.

16. minut – domaćin i dalje pritiska, izborio je treći korner. Rasčistio je Krstičić.

13. minut – Kosović se povredio dok je predvodio kontranapad, zamenio ga je Vogorovskij.

7. minut – Katai je odlično primio loptu, pa iz okreta proigrao Gajića. U nastavku akcije je Ben šutirao, bez problema za Pokatilova.

2. minut – velika prilika za domaćina, Hovhanisjan je izbio pred Borjana koji je odbranio njegov udarac i odbio loptu u korner.

1. minut – Zvezda je krenula sa centra.