CRNO-BELA RAPSODIJA! Partizan uz majstorije Natha pregazio Vojvodinu usred Novog Sada!

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem Sportskom portalu

Fudbaleri Partizana nastavili su sa pobedama u Superligi Srbije, savladavši u drugom kolu ekipu Vojvodine sa 0:2 (0:1) u Novom Sadu i to golovima Bibrasa Natha.

Uoči revanš mečeva u kvalifikacijama za Ligu konferencija (Voša treba da nadoknadi 0:1 s gostovanja Panevezisu, a crno-beli su istim rezultatom dobili Dunajsku Stredu u Beogradu), gosti iz glavnog grada naše zemlje pokazali su daleko više na stadionu “Karađorđe”.

I to i pored priličnog “mešanja karata” od strane trenera Aleksandra Stanojevića.

Transferom Vladimira Stojkovića (koji je s tribina bodrio saigrače), mesto među stativama zauzeo je Aleksandar Popović, koji i nije imao mnogo posla, desno u odbrani je zaigrao Lutovac umesto povređenog Miljkovića, dok su u veznom redu umesto Danila Pantića i Lazara Markovića u startnoj postavi bili Filip Holender i Bibras Natho.

Upravo je kapiten reprezentacije Izraela i doneo radost brojnim navijačima Partizana koji su došli na ovaj derbi drugog kola Superlige, jer je u četvrtom minutu sjajnim udarcem s 15 metara, u gornji desni ugao, zatresao mrežu Vojvodine.

Natho je najpre odigrao dupli pas sa Lutovcem, koji je centirao nisko sa desnog krila. Jovićev udarac je zatim izblokiran, pa onda i Holenderov, a posle gužve koja je nastala – lopta se odbila do izraelskog asa koji je sa 15 metara poslao pomenuti projektil.

Crno-beli su i posle toga diktirali tempo, potpuno kontrolisavši igru, o čemu svedoči i podatak da Vojvodina nijednom nije uputila udarac u prvih 45 minuta. S druge strane, Partizan je konstantno bio opasan po domaćina, ali sem pomenutog pogotka, nije bilo šuta koji bi dodatno uzdrmao golmana Nikolu Simića.

Nadanja Novosađana da bi neki takav pokušaj mogao da se desi i urodi plodom, raspršio je Natho novim pogotko. Igrao se 59. minut, kada je Simović pravilno postupio dopustivši prednost posle fauliranja Holendera na sredini terena, Miloš Jojić se domogao te (rivalima oduzete) lopte, probio se po desnom krilu i, malo sačekavši, uočio saigrača na ivici kaznenog prostora. Usledilo je i pravovremeno dodavanje, a onda i vrlo precizan, nizak šut Bibrasa Natha, posle kog se lopta od stative odbila u mrežu.

Iako je Vojvodina malo potom počela i da dolazi do šuteva, oni (sem pokušaja mladog Kabića u 90. minutu, kada je glavom poslao loptu tik pokraj mete) uglavnom nisu bili nikakva opasnost po goste, koji su, uz osveženja u sastavu, rutinski priveli ovaj meč kraju i zaseli na čelo prvenstvene tabele.

DRUGO POLUVREME:

90′ Utakmica je produžena tri minuta.

89′ Mladi Uroš Kabić, rezervista Vojvodine, umalo da prepolovi zaostatak! Cucić je dobro centrirao s levog krila, a onda je usledio udarac glavom sa osam metra – i lopta je prohujala pokraj mete!

78′ Mogao je sada Vujačić do prvog gola u sezoni, ali nije uspeo da se upiše u strelce ostaje 0:2.

76′ Pantić pokušava, brani Simić.

70′ Najopasniji pokušaj Vojvodine od početka meča, šutirao je Bastajić, ali je lako odbranio Popović.

67′ Nemanja Jović je imao priliku, ali je oklevao pred golom Vojvodine, tako da je ostalo 0:2.

62′ Trostruka izmena u ekipi Partizana. Iz igre izlaze Natho, Gomeš i Holender, a umesto njih na terenu su Pantić, Marković i Milanović.

58′ GOOOOOOOOOLLLLL!!!!! Natho je neuhvatljiv ove večeri. Jojić je probio po desnom boku, uposlio Natha koji je sigurnim udarcem savladao golmana Vojvodine.

46′ Nastavljena je utakmica u Novom Sadu. U prvom poluvremenu Vojvodina nije uputila nijedan šut ka golu Partizana, dok su gosti iz Beograda imali tri udarca.

PRVO POLUVREME:

45+1′ Natho je šutirao, ali nije bio precizan tako da je ostalo 0:1 posle prvih 45 minuta igre u Novom Sadu.

36′ Konačno dobar napad Vojvodine, ali je ispred Mrkaića dobro intervenisao Vujačić tako što je izbacio loptu u korner.

22′ Polovina prvog poluvremena, a na terenu igra samo jedan tim. Onaj u crno-beloj opremi. Vojvodina ne da nije zapretila gostima, nego ima problem da uopšte bude na suparničkoj polovini terena s loptom u posedu duže od 3-4 sekunde.

18′ Igrači Partizana tražili su penal, ali Simović nije pokazao na belu tačku.

12′ Zdjelar je šutirao preko gola.

4′ GOOOOOOOOOLLLLLLL!!!!! Partizan vodi u Novom Sadu, strelac je Natho.

1′ Počela je utakmica u Novom Sadu. Glavni sudija meča je Novak Simović.

Derbi meč 2. kola fudbalske Superlige Srbije igra se u Novom Sadu gde domaća Vojvodina dočekuje ekipu Partizana.

Oba tima su dobro počela novu sezonu, pa treba očekivati kvalitetnu i neizvesnu utakmicu.

SASTAVI TIMOVA:

VOJVODINA: N. Simić – Cucin, Kovačević, Stevanović, Devetak – Topić, Busnić, Novevski – V. Simić, Čović, Mrkaić

PARTIZAN: Popović – Lutovac, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić – Holender, Natho, Jović – Rikardo

Partizan u nešto boljem raspoloženju ulazi u ovaj meč s obzirom na pobede protiv Proletera na otavarnju nove sezone Superlige, a potom i Dunajske Strede u kvalifikacijama za Ligu Konferencija.

63725B2F 109A 4A7C 82AA CCF10A029957

Sa druge strane, Vojvodina je start sezone u srpskom šampionatu počela remijem sa Crvenom Zvezdom, ali su kao i Partizan minimalnim rezultatom otpočeli kvalifikacioni proces za Ligu Konferencija protiv Penevežisa.