Na Olimpijskim igrama u Tokiju biće najviše košarkaša iz NBA – 47

Svetska kuća košarke, FIBA, saopštila je konačan spisak svih 12 reprezentacija koje će učestvovati na košarkaškom turniru u Tokiju. Amerikanci se nadaju da više neće imati prinudnih promena, bez obzira što je Zek Lavin morao da uđe u zdravstveni protokol. Čak i da se kojim slučajem desi da umesto njega uskoči neko drugi, opet će reprezentaciju SAD činiti ekipa od svih 12 NBA igrača.

Kada je u pitanju broj košarkaša iz najjače lige na svetu, Amerikance prati Nigerija sa osmoricom NBA momaka. Zatim slede Francuska sa petoricom, koliko ih ima i Australija ne računajući Metjua Delavedovu, koji se ovog leta vratio u domovinu.

U španskoj selekciji su četvorica NBA igrača, koliko bi mogla da ima i Argentina, jer je Leandro Bolmaro na putu za SAD.

Po dvojica NBA igrača biće u reprezentacijama Nemačke, Italije, Japana i Slovenije, a jedan, ali vredan je u Češkoj (Tomaš Satoranski), dok jedino u selekciji Irana nema aktuelnih NBA igrača, iako je Hamed Hadadi svojevremeno pet sezona igrao epizodne uloge u Memfisu u Finiksu.

Dakle, u Tokiju će biti ukupno 47 NBA igrača, računajući i one koje imaju dvosmerne ugovore.

Što se ostalih liga tiče, najviše je zastupljena španska ACB sa 23 igrača, a dvocifren broj predstavnika u Tokiju imaće i italijanska Serija A (11).

Kada su u pitanju klubovi, najviše igrača je iz madridskog Reala, čak osmorica, računajući Nikolasa Laprovitolu koji još nije zvanično obukao dres Barselone.

GRUPA A

Iran: Mahamad Samad Nikah Bahrami (Petrohimi / Iran), Hamed Hadadi (Sičuan / Kina), Arsalan Kazemi (Hemidor / Iran), Mohammad Jamšidi (Petrohimi / Iran), Behnam Jakčhali (Miteldojčer / Nemačka), Saed Davarpanah (Naft Abadan / Iran), Mohamad Hasanzadeh (Naft Abadan / Iran), Eron Geramipur (Mančester Džajants / Engleska)), Majkl Rostampur (Previdža / Slovačka), Filip Jalalpur (Bajrot / Nemačka), Navid Rezaiefar (Šaradi / Iran), Mohamadsina Vahedi (Hemidor / Iran).

Češka: Patrik Auda (Jokohama / Japan), Ondrej Balvin (Ganma Krejn Tanders / Japan), Jaromir Bohačik (Strazbur / Francuska), Lukaš Paliza (Nimburk / Češka), Martin Peterka (Braunšvajg / Nemačka), Patrik Samoura (USK Prag / Češka), Tomaš Satoranski (Čikago / NBA), Blejk Šilb (USK Prag / Češka), Ondrej Sehnal (USK Prag / Češka), Jakub Sirina (Opava / Češka), Jan Veseli (Fenerbahče / Turska), Tomaš Vioral (Pardubice / Češka).

Francuska: Endrju Albisi (Gran Kanarija / Španija), Nikola Batum (LA Klipers / NBA), Petr Korneli (PO Ortez / Francuska), Nando de Kolo (Fenerbahče / Turska), Mustafa Fal (Olimpijakos / Grčka), Ivan Furnije (Boston / NBA), Rudi Gober (Juta / NBA), Toma Ertel (Real Madrid / Španija), Timote Luvavu (Bruklin / NBA), Frenk Ntilikina (Njujork / NBA) Vensan Poarje (Real Madrid / Španija), Geršon Jabuzele (Real Madrid / Španija).

SAD: Bem Adebajo (Majami / NBA), Devin Buker (Finiks / NBA), Kevin Durent (Bruklin / NBA), Džerami Grant (Detroit / NBA), Drejmond Grin (Golden Stejt / NBA), Džru Holidej (Milvoki / NBA), Keldon Džonson (San Antonio / NBA), Demjan Lilard (Portland / NBA), Džaval Mekgi (Denver / NBA), Kris Midlton (Milvoki / NBA), Džejson Tejtum (Boston / NBA), Zek Lavin (Čikago / NBA).

GRUPA B

Australija: Kris Gulding (Melburn Junajted / Australija), Peti Mils (San Antomnio / NBA), Džošua Grin (Dalas / NBA), Džo Ingls (Juta / NBA), Metju Delavedova (Melburn Junajted / Australija), Nejtan Sobi (Ipsvič Fors / Australija), Matis Tybul (Filadelfija / NBA), Donte Ekzum (Hjuston / NBA), Eron Bejns (Toronto / NBA), Džok Lendejl (Melburn Junajted / Asutralija), Duop Rit (Ilavara Hoks / Australija), Nik Kej (Šimane Sizano / Japan).

Nemačka: Danilo Bartel (Fenerbahče / Turska), Robin Bencing (Saragosa / Španija), Isak Bonga (Vašington / NBA), Nils Gifaj (Žalgiris / Litvanija), Maodo Lo (Alba / Nemačka), Andres Obst (Bajern / Nemačka), Džošiko Saibu (Dižon / Francusdka), Johanes Timan (Alba / Nemačka), Johanes Fojgtman (CSKA / Rusija), Moric Vagner (Orlando / NBA), Lukas Vank (Frankfurt / Nemačka), Jan Niklas Vimberg (Hemnic / Nemačka).

Italija: Simone Fontekio (Baskonija / Španija), Danilo Galinari (Atlanta / NBA), Nikolo Manion (Golden Stejt / NBA), Nikolo Meli (Olimpija Milano / Italija), Rikardo Moraskini (Olimpija Milano / Italija), Alesandro Pajola (Virtus Bolonja / Italija), Akile Polonara (Fenerbahče / Turska), Đampaolo Riči (Olimpija Milano / Italija), Marko Spisu (Unikaha / Španija), Amedeo Tesitori (Virtus Bolonja / Italija), Stefano Tonut (Venecija / Italija), Mikele Vitali (Venecija / Italija).

Nigerija: Presižus Ačiuva (Majami / NBA), Kejleb Agada (Hapoel Ber Ševa / Izrael), Obi Emegano (Fuenlabrada / Španija), Šimezi Metu (Sakramento / NBA), Džordan Nvora (Milvoki / NBA), Džalil Okafor (Detroit / NBA), Džoš Okogi (Minesota / NBA), Stenli Okoje (Saragosa / Španija), Čikezije Okpala (Majami / NBA), Olumije Oni (Juta / NBA), Ekpe Judo (Virtus Bolonja / Italija), Gebrijel Vinsent (Majami / NBA).

GRUPA C

Argentina: Leandro Bolmaro (Barselona / Španija), Nikolas Brusino (Gran Kanarija / Španija), Fransisko Kafaro (Virdžinija / NCAA), Fakundo Kampaco (Denver / NBA), Gabrijel Dek (Oklahoma Siti / NBA), Markos Delija (Trst / Italija), Tajavek Galici (Regatas Korijentes / Argentina), Patrisio Garino (Žalgiris / Litvanija), Nikolas Laprovitola (Real Madrid / Španija), Luis Skola (Vareze / Italija), Huan Pablo Vaulet (Manresa / Španija), Luka Vildoza (Njujork / NBA).

Japan: Judai Baba (Melburn Junajted / Australija), Gejvin Edvards (Šiba Džets / Japan), Rui Hašimura (Vašington / NBA), Tenkecu Harimoto (Nagoja Dajmond Dolfins / Japan), Makoto Hiedžima (Ucunomija Breksd / Japan), Kosuke Kanamaru (Sihorses Mikava / Japan), Avi Šefer (Sihorses Mikava / Japan), Daiki Tanaka (Alvark Tokio / Japan), Juki Togaši (Šiba Džets / Japan), Leo Vendram (San Rokets Šibuja / Japan), Hju Vatanabe (Kalifornija Dejvis / NCAA), Juta Vatanabe (Toronto / NBA).

Slovenija: Jaka Blažič (Cedevita Olimpija / Slovenija), Vlatko Čančar (denver / NBA), Jakob Čebašek (Luven / Belgija), Žiga Dimec (Cedevita Olimpija / Slovenija), Luka Dončić (Dalas ( NBA), Zoran Dragić (Baskonija ( Španija), Gregor Hrovat (Po Ortez / Francuska), Edo Murić (Cedevita Olimpija / Slovenija), Aleksej Nikolić (Gravelin / Francuska), Klemen Prepelič (Valensija / Španija), Luka Rupnik (Cedevita Olimpija / Slovenija), Majk Tobi (Valensija / Španija).

Španija: Pau Gasol (Barselona / Španija), Rudi Fernandez (Real Madrid / Španija), Serhio Rodrigez (Olimpija Milano / Italija), Riki Rubio (Minesota / NBA), Viktor Klaver (Valensija / Španija), Mark Gasol (LA Lejkers / NBA), Giljermo Ernangomez (Nju Orelans / NBA), Usman Garuba (Real Madrid / Španija), Alberto Abalde (Real Madrid / Španija), Alesandro Abrines (Barselona / Španija), Serhio Ljulj (Real Madrid / Španija), Huan Ernangomez (Minesota / NBA).





Source link

Možda vas zanima

Komentariši